ליסינג - לפני שתחליט/י

לפני שתחליט/י

ההחלטה לביצוע עסקת ליסינג שהינה עסקה ארוכת טווח להלן מספר נקודות שאנו מבקשים שתקחו לפני ביצוע העסקה.

 

הרכב  -ההחלטה הראשונה ובעצם הכי חשובה שעליכם לקחת בחשבון היא איזה סוג רכב אתם צריכים? האם הרכב הוא רכב פרטי (קטן, משפחתי, שטח, יוקרה?) האם הרכב הוא רכב עבודה עבורכם או עבור עובד שלכם? כמה הרכב אמור לנסוע ביום יום? עלויות דלק, עלויות ביטוח ועוד נתונים שעליכם לקחת בחשבון זכרו עסקת ליסינג לרכב וגם עסקת רכישה במזומן הינה התחייבות לתקופה ארוכה.

 

מי חברת הליסינג מולה נעבוד – קיימות עשרות חברות ליסינג במשק הישראלי, חשוב לבדוק מי החברה, הבעלים והפעילים בחברה מהם תקבלו שרות במהלך עסקת הליסינג . כמה זמן קיימת החברה, האם יש לקוחות מרוצים? ואולי יש כאלו שלא מרוצים בעידן האינטרנט ניתן לדעת הכל על כולם.

 

מי המקור המממן – ליסינג זה מימון לכל דבר לכן חשוב מהו מקור הכסף האם החברה עצמה מממנת מהונה העצמי?, האם זהו בנק מסחרי, יבואן רכב או גוף שלישי בלתי ידועה?

 

בטוחות– חשוב לדעת מה הבטוחה שלך הלקוח בביצוע העסקה מול החברה למצב של חדלות פירעון חברת הליסינג (וקרו מקרים בעבר של חדלות פירעון של חברות ליסינג), האם אתה הלקוח נמצא בחשיפה ואם כן מהי?

רישום הרכב – אמרנו בטוחות – אמרנו רישום ע"ש חברת הליסינג . כל חברות הליסינג נוהגות לרשום את הרכב תחת שמם, כיום מחירון לוי יצחק מתייחס ביחס שונה לרכב ליסינג מימוני ורכב ליסינג תפעולי, חשוב לבדוק האם רשום ברישיון הרכב החכר או השכרה, בעסקאות בהן הרכב הינו של הלקוח בסוף התקופה ישנה משמעות גבוהה המשפיעה על שווי הרכב בסוף התקופה, אל תתביישו לשאול ולבדוק לפניי.

 

לווי הלקוח בעסקה – שרות, שרות, שרות עסקת ליסינג הינה עסקה ארוכת טווח ואינה עסקה של שגר ושכח לכן חשוב מאד לדעת האם הטיפל והמענה הוא של חברה גדולה ומסועפת או חברה קטנה עם יחס אישי והרגשת ביתיות, כמה זמן מנהל הלקוח בחברה, איך התרשמתם מאיש הקשר מבחינה מקצועית ,בררו מי הלקוחות בתיק שלו ובקשו ממליצים, האם נוכל לפנות אליו גם לאחר ביצוע העסקה?

 

שירותים– שירותים נוספים הינם לפעמים שם נרדף לאותיות הקטנות במסווה של ה"כל תחת קורת גג אחת". זה יפה וטוב כשבוחרים ! בחלק מחברות הליסינג אתם מחוייבים  ברכישת שירותים באמצעות חברת הליסינג בשירותים כגון ביטוח, דלקים מיגון או חיבור במוקד איתור וכו'. חשוב מאד לבדוק לפני!

 

עמלות – כול חברה קמה למטרת רווח וזה בסדר, אך חשוב לבדוק את העלויות וסוגי  העמלות והאם הן עמלות סבירות במחירי שוק או הרבה מעבר לכך?

 

אחריות – מי האחראי על הרכב בזמן העסקה, מה קורה מבחינת טיפולים, מה עם אחריות להתקנות ואבזור ברכב.

 

התשלום החודשי והמקדמה – הגענו למרכיב המשמעותי בעסקה, מהי העלות הכוללת בשקלים? או מה הריבית הגלומה בעסקה? ישנו טווח עלויות סביר בדקו היטב כמה זה עולה, ושוב לא להתבייש לשאול וגם להתייעץ בעניין עם אנשי מקצוע.

 

סיום עסקה – כן גם זה קורה רוצים לסיים את עסקת הליסינג לפני תום התקופה. הרכב לא מתאים העובד פוטר וסתם כי ככה. בעסקת ליסינג כמו גם בחיים צריך לדעת איך ועם מי נכנסים לעסקה וגם איך וכמה זה עולה לצאת ממנה בטרם עת. דרשו לדעת (והכל בכתב כמובן) את תנאי הפרישה.

 

אנחנו יודעים שתדעו לבחור נכון. סומכים עליכם!

צרו קשר

  • משרד ראשי: 04-9512192
  • פקס ראשי: 04-9512197 

רשתות חברתיות

עקוב אחרינו ברשתות חברתיות ליצרת קשר.
אתם כאן: Home לפני שתחליט